Adrenalinski sportovi
//
Sve vijesti

Monster Energy sportaši osvajaju pobjede i mjesta na postolju na X Games Chiba 2024

Objavljeno na:: 22. 09. 2024.

BMX, Moto X i Skateboard sportaši osvojili su 8 medalja u 5 događaja na X Games Chiba 2024.

Epski završni dan X Games Japan! Monster Energy čestita svojim BMX, Moto X i Skateboard sportašima na izvrsnoj izvedbi na X Games Chiba 2024. Na posljednjem danu natjecanja unutar stadiona Makuhari Messe, Monster Energy vozači osvojili su ukupno osam medalja (tri zlata, četiri srebra i jednu broncu) u pet natjecateljskih događaja na 71. izdanju X Games.

Dugo očekivano finale Muškog Skateboard Park natjecanja vidjelo je kako 25-godišnji Tom Schaar osvaja svoju prvu X Games zlatnu medalju u toj disciplini. U BMX Park Best Trick događaju, 30-godišnji Daniel Sandoval iz Corone, Kalifornija, osvojio je svoju prvu zlatnu medalju u toj disciplini. U natjecanju Ženski Skateboard Park, 14-godišnja vozačica Monster Army Arisa Trew iz Palm Beacha, Australija, osvojila je svoju treću uzastopnu zlatnu medalju u toj disciplini.

Evo pregleda kako je nedjelja protekla za Monster Energy sportaše na X Games Chiba 2024:

Muški Skateboard Park: Tom Schaar iz Monster Energy tima osvaja zlato, Kieran Woolley srebro

...

Niz medalja Monster Energy tima započeo je u finalu Muškog Skateboard Park natjecanja. Priča dana: 25-godišnji Tom Schaar iz Malibua, Kalifornija, već je imao 13 X Games medalja prije ovog događaja, uključujući dva zlata, ali nikada nije osvojio Skateboard Park događaj na X Games. To se sada promijenilo!

U svojoj drugoj vožnji, Schaar je nadmašio konkurenciju sastavljanjem trikova: heelflip Indy the extension, backside lipslide, frontside stalefish 360 preko boxa, backside Ollie, huge tailgrab 540, frontside feeble grind the corner, kickflip Indy preko boxa, 5-0 grind the hip, transfer to frontside nosegrind extension, alley-oop kickflip Indy preko hip, frontside tailslide, kickflip Indy fakie, i Caballerial Losi grind za 90,66 bodova i svoju prvu X Games zlatnu medalju u Muškom Skateboard Parku.

Nakon što je već osvojio broncu u subotnjem Skateboard Vert finalu na X Games Chiba 2024, Schaar sada ima 14 X Games medalja (tri zlata, četiri srebra i sedam bronci).

Schaaru se na postolju pridružio 20-godišnji Kieran Woolley iz Kiama Downsa, Australija, s osvojenim srebrom. U svojoj vožnji s najvišim ocjenama, Woolley je izveo: Indy nosebone the extension, backside tailgrab 360 the box, kickflip Indy the deep end, transfer to backside 5-0 grind, alley-oop frontside 5-0 grind, frontside invert, gap up backside lipslide the extension, backside Smith grind, ollie transfer the channel, frontside feeble grind, rail wallie the rail over the box, frontside blunt the extension, frontside nosegrind the tall box, i invert backside revert za 88,33 bodova i drugo mjesto.

Woolley sada ima tri X Games medalje (jedno zlato i dva srebra).

...

BMX Park Best Trick: Daniel Sandoval osvaja zlatnu medalju, Jeremy Malott osvaja srebro

Nastavljajući pobjednički niz, natjecanje BMX Park Best Trick vidjelo je kako 30-godišnji Daniel Sandoval iz Corone, Kalifornija, osvaja zlatnu medalju s inovativnim trikom. U 30-minutnoj jam session, Sandoval je izveo ogromni flair double whip to late barspin na quarter pipe i osvojio zlatnu medalju, svoju prvu karijernu u toj disciplini.

"Već neko vrijeme pokušavam osvojiti zlato u Park Best Trick disciplini. Bilo je teško od mog prvog poziva na događaj, pa sam sretan što sam konačno uspio i osvojio prvo mjesto", rekao je Sandoval iz Monster Energy tima nakon osvajanja zlatne medalje na X Games Chiba 2024.

Sandoval sada ima devet X Games medalja (tri zlata, jedno srebro i pet bronci).

...

Također je na postolje stupio 27-godišnji Jeremy Malott iz Lake Havasu Cityja, Arizona, oduševivši publiku tehničkim trikom: U svom petom pokušaju, Malott je izveo savršeni 180 double tailwhip to late barspin preko boxa unatrag i osvojio srebrnu medalju.

"Natjecanje Best Trick ovdje na Chiba 2024 bilo je apsolutno ludo; svi su davali sve od sebe. Bila je to takva borba naprijed-natrag, gledajući kako se bodovi mijenjaju nakon svakog pokušaja, pa sam zahvalan što je moj posljednji pokušaj donio srebrnu medalju", rekao je Malott na X Games Chiba 2024.

Malott sada ima tri X Games medalje (jedno srebro i dvije bronze).

...

Ženski Skateboard Park: Vozačica Monster Army Arisa Trew osvaja treće uzastopno zlato

Natjecanje Ženski Skateboard Park vidjelo je kako 14-godišnja vozačica Monster Army Arisa Trew iz Palm Beacha, Australija, nastupa kao favorit nakon što je osvojila zlato u disciplini na X Games Ventura 2024 i X Games Kalifornija 2023.

...
...

Kao prva kvalifikantica, Trew je bila na drugom mjestu sve do svog posljednjeg pokušaja, označivši posljednju vožnju cijelog natjecanja. Sastavivši trikove: backside air the extension, body varial 540, frontside Smith grind the corner, backside air over the box, front crooked grind fakie, switch backside air over the box, fakie mute 360, kickflip Indy, gap to frontside lipslide the extension, McTwist na volcano, mute air, Indy 360 to fakie, i switch backside air, Trew je osvojila 91,66 bodova i svoju treću uzastopnu zlatnu medalju u disciplini.

Trew sada ima pet X Games zlatnih medalja.

Skateboard Vert Best Trick: Moto Shibata osvaja srebro s trik prvi put izvedenim na natjecanju

Izvanredni nastupi nastavili su se u Skateboard Vert Best Trick događaju. U 30-minutnoj jam session na ogromnom halfpipe unutar stadiona Makuhari Messe, najbolji svjetski vertikalni skateboarderi pomicali su granice s trikovima koji nikada nisu bili izvedeni na natjecanju.

...

Izvevši trik prvi put izveden na natjecanju, 28-godišnji Moto Shibata iz Osake, Japan, osvojio je srebrnu medalju u događaju. Njegov front foot impossible Lien 540 – kombinirajući jednu i pol rotaciju s board varialom oko noge – oduševio je publiku i suce, donijevši Shibati drugo mjesto na X Games Chiba 2024.

Shibata sada ima devet X Games medalja (jedno zlato, sedam srebra i jednu broncu).

Moto X Best Trick: Jackson Strong osvaja srebrnu medalju, Taka Higashino osvaja broncu

Publika na X Games Japan slavila je još nevjerojatnih poteza u Moto X Best Trick događaju. Nakon što su jaki vjetrovi u subotu uzrokovali odgodu događaja, vozači su u nedjelju izvodili svoje najkreativnije trikove preko masivnog skoka.

Kad se prašina slegla, 32-godišnji Jackson Strong iz Lockharta, Australija, osvojio je srebrnu medalju u događaju. Savršeno izvedeni Cliffhanger frontflip donio je Strongu 94,00 bodova i drugo mjesto.

...

"Vjerojatno sam malo podbacio od onoga što sam želio i mislio da imam još malo u rezervi. Bilo je malo teško s treningom i vremenom. Ali ne želim tražiti izgovore i sljedeći put ću biti bolji", rekao je Strong iz Monster Energy tima nakon osvajanja srebrne medalje na X Games Chiba 2024.

Strong sada ima 17 X Games medalja (osam zlata, šest srebra i tri bronze).

Pred domaćom publikom japanskih navijača, 39-godišnja stilska ikona Taka Higashino zauzela je treće mjesto. U svom 20. nastupu na X Games

, Higashino je izveo stilizirani Rock Solid backflip i osvojio 86,00 bodova i brončanu medalju.

...

"Bilo je ludo s vremenom. Morali smo čekati cijeli tjedan s malo treninga, a onda je Harry [Bink] imao veliki pad na završnom zagrijavanju. Skoro smo zaustavili natjecanje. Ali srećom, svi su bili sigurni", rekao je Higashino.

Higashino sada ima šest X Games medalja (tri zlata, jedno srebro i dvije bronze).

I to je to! Tijekom X Games Chiba 2024, Monster Energy tim osvojio je ukupno 11 X Games medalja (tri zlata, četiri srebra i četiri bronze).