//
Wszystkie Newsy

Sportowcy Monster Energy na podium podczas X Games Chiba 2024

Data Publikacji:: 22.09.2024

Zawodnicy BMX, Moto X i Deskorolki zdobyli 8 medali w 5 konkurencjach na X Games Chiba 2024.

Ostatniego dnia zawodów na stadionie Makuhari Messe zawodnicy Monster Energy zdobyli w sumie osiem medali (trzy złote, cztery srebrne i jeden brąz) w pięciu konkurencjach 71. edycji X Games.

W długo oczekiwanym finale Men’s Skateboard Park 25-letni Tom Schaar zdobył swój pierwszy złoty medal. W BMX Park Best Trick 30-letni Daniel Sandoval z Corony w Kalifornii zdobył swój pierwszy w karierze złoty medal, a w Women’s Skateboard Park 14-letnia zawodniczka Monster Army Arisa Trew z Palm Beach w Australii zdobyła trzeci z rzędu złoty medal.

Oto podsumowanie niedzieli sportowców Monster Energy na X Games Chiba 2024:

Men’s Skateboard Park: Tom Schaar zdobywa złoto, Kieran Woolley srebro

...

Walka o medale rozpoczęła się od finału Men’s Skateboard Park. 25-letni Tom Schaar z Malibu w Kalifornii miał już na koncie 13 medali X Games, które zdobył na tej imprezie, w tym dwa złote, ale nigdy nie wygrał wydarzenia w Skateboard Park podczas X Games. To miało się zmienić!

W swoim drugim przejeździe Schaar wyprzedził konkurencję, łącząc heelflip Indy the extension, backside lipslide, frontside stalefish 360 over box, backside Ollie, huge tailgrab 540, frontside feeble grind the corner, kickflip Indy over the box, 5-0 grind the hip, przeniesienie do fronstside nosegrind extension, alley-oop kickflip Indy over hip, frontside tailslide, kickflip Indy fakie i Caballerial Losi grind, który zdobył 90,66 punktu i swój pierwszy złoty medal X Games w Men's Skateboard Park.

Po zdobyciu brązu w sobotnim finale Skateboard Vert na X Games Chiba 2024 Schaar jest obecnie posiadaczem 14 medali X Games (trzy złote, cztery srebrne i siedem brązowych).

Do Schaara na podium dołączył 20-letni Kieran Woolley z Kiama Downs w Australii, który zdobył srebrny medal. W swojej serii z największą liczbą punktów Woolley zrobił Indy nosebone the extension, backside tailgrab 360 the box, kickflip Indy the deep end, transfer do backside 5-0 grind, alley-oop frontside 5-0 grind, frontside invert, gap up backside lipslide the extension, backside Smith grind, ollie transfer the channel, frontside feeble grind, rail wallie the rail over the box, frontside blunt the extension, frontside nosegrind the tall box, and invert backside revert. Woolley zdobył 88,33 punktów i drugie miejsce.

Woolley jest obecnie posiadaczem trzech medali X Games (jeden złoty i dwa srebrne).

...

BMX Park Best Trick: Daniel Sandoval zdobywa złoty medal, Jeremy Malott zdobywa srebrny medal

Kontynuując zwycięstwa, w konkursie BMX Park Best Trick 30-letni Daniel Sandoval z Corony w Kalifornii wyprzedził konkurencję dzięki innowacyjnemu trikowi. Podczas 30-minutowego jam session Sandoval zrobił huge flair double whip to late barspin on the quarter pipe i zdobył pierwszy złoty medal w karierze w tej dyscyplinie.

„Od jakiegoś czasu próbowałem zdobyć złoty medal Park Best Trick. Od czasu mojego pierwszego zaproszenia na wydarzenie było to dla mnie wyzwaniem, więc cieszę się, że w końcu udało mi się zająć pierwsze miejsce” – powiedział Sandoval  po zdobyciu złotego medalu na X Games Chiba 2024.

Sandoval jest obecnie posiadaczem dziewięciu medali X Games (trzy złote, jeden srebrny i pięć brązowych).

...

Na podium wspiął się także 27-letni Jeremy Malott z Lake Havasu City w Arizonie. W piątej próbie Malott wykonał 180 double tailwhip to late barspin over the box backward i zdobył srebrny medal.

„Wydarzenie Best Trick w Chiba 2024 było absolutnie szalone. To była zacięta walka, w której wyniki zmieniały się po każdej próbie, więc jestem wdzięczny, że dzięki ostatniej próbie zdobyłem srebrny medal” – powiedział Malott na X Games Chiba 2024.

Malott jest obecnie posiadaczem trzech medali X Games (jeden srebrny i dwa brązowe).

...

Women’s Skateboard Park: Arisa Trew zdobyła trzecie złoto z rzędu

W zawodach Women’s Skateboard Park 14-letnia zawodniczka Monster Army, Arisa Trew z Palm Beach w Australii, rywalizowała jako faworytka po zdobyciu złota w tej dyscyplinie na X Games Ventura 2024 i X Games California 2023.

...
...

Trew, która zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach, zajmowała drugie miejsce aż do swojej ostatniej próby, kończącej całe zawody. W swoim prejeździe wykonała  backside air the extension, body varial 540, frontside Smith grind the corner, backside air over the box, front crooked grind fakie, switch backside air over the box, fakie mute 360, kickflip Indy, gap to frontside lipslide the extension, McTwist on volcano, mute air, Indy 360 to fakie, and switch backside air. Trew uzyskała  91,66 punktu i trzeci z rzędu złoty medal w tej dyscyplinie.

Trew posiada obecnie pięć złotych medali X Games.

Skateboard Vert Best Trick: Moto Shibata zdobył srebro za pierwszy trik w konkursie

Znakomite występy były kontynuowane podczas imprezy Skateboard Vert Best Trick. W trakcie 30-minutowego jam session na gigantycznym halfpipe na stadionie Makuhari Messe najlepsi na świecie skateboardziści przesunęli granice, wykonując nigdy nie wykonane triki.

...

28-letni Moto Shibata z Osaki w Japonii, wykonując pierwszy w zawodach trik, zdobył srebrny medal w tej konkurencji. Jego niemożliwy do wykonania Lien 540 – combining a one-and-a-half rotation with a board varial around the foot – poderwał publiczność i sędziów, zapewniając Shibatie drugie miejsce na X Games Chiba 2024.

Shibata jest obecnie posiadaczem dziewięciu medali X Games (jeden złoty, siedem srebrnych i jeden brązowy).

Moto X Best Trick: Jackson Strong zdobył srebrny medal, Taka Higashino z brązowym medalem

Po tym, jak w sobotę porywisty wiatr spowodował przełożenie imprezy, kolarze wykonywali najbardziej kreatywne ruchy podczas ogromnego skoku w niedzielę.

Kiedy kurz opadł, 32-letni Jackson Strong z Lockhart w Australii zdobył srebrny medal w zawodach. Doskonale przygotowany frontflip z Cliffhanger zdobył 94,00 punktów i zajął drugie miejsce.

...

„Prawdopodobnie zabrakło mi trochę tego, czego chciałem i myślałem, że mam trochę więcej w zbiorniku. Treningi i pogoda były trochę trudne, ale nie szukam wymówek i następnym razem zrobię to lepiej” – Strong po zdobyciu srebrnego medalu na X Games Chiba 2024.

Strong ma obecnie 17 medali X Games (osiem złotych, sześć srebrnych i trzy brązowe).

Przed publicznością składającą się z japońskich fanów, 39-letni Taka Higashino wspiął się na podium z trzeciego miejsca. Higashino, występując po raz 20. na X Games, wykonał stylowego backflipa w stylu Rock Solid, zdobywając 86,00 punktów i brązowy medal.

...

„Pogoda była szalona. Musieliśmy czekać cały tydzień, wystarczyło trochę ćwiczeń. A potem Harry [Bink] miał poważny wypadek podczas ostatniej rozgrzewki, więc prawie przerwaliśmy konkurencję. Na szczęście wszyscy byli bezpieczni” – powiedział Higashino.

Higashino jest obecnie posiadaczem sześciu medali X Games (trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe).

Podczas X Games Chiba 2024 zespół Monster Energy zdobył łącznie 11 medali X Games (trzy złote, cztery srebrne i cztery brązowe).