Motorsport
//
Vse novice

Monster Energy's Levi Kitchen je zmagovalec prvega državnega prvenstva v razredu 250 MX v sezoni 2024

Objavljeno na:: 14. 07. 2024

Kitchen's a dominant 1-1 @ Spring Creek (Minn.) MX, Haiden Deegan (Star/Yamaha) se je vrnil na 2. mesto; Justin Cooper (Yamaha) 3. na 450-ih

Levi Kitchen (Pro Circuit/Kawasaki) iz Monster Energy, ki je v zadnjih dveh sezonah končno našel hitrost in doslednost, s katerima je postal eden najboljših dirkačev v prvenstvu Pro Motocross 250, je v soboto na dirki FXR Spring Creek MX National, ki jo je predstavil Frescados, stopnjevali svojo hitrost in navdušili vse z rezultatom 1-1 ter dosegli svojo prvo skupno zmago v tej poletni sezoni.

Z zmago in nekaj smole v drugem motorju za Monster Energyjeva Chancea Hymasa (Honda) in Jo Shimodo (Honda) se je Kitchen s 5. mesta v skupni razvrstitvi razreda 250 povzpel na 2. mesto (v sedmih od 11 krogov).

„V zadnjem času je bilo kar nekaj težav,“ je dejal Kitchen, ki je sezono '24 na prostem začel z dvema uvrstitvama na stopničke, od takrat pa se ni uvrstil na stopničke. „Ljudje hitro pozabijo, ko nisi tukaj. Poskušam se vrniti tja, kamor spadamo.“

Če je bil Kitchenov nastop v dveh motociklih največja izjava v Spring Creeku za dirkače Monster Energy, je bil Haiden Deegan (Monster Energy/Star Racing/Yamaha) na drugem mestu, ko je v drugem motociklu (po padcu na startu) startal z zadnjega mesta in rešil 4. mesto v motociklu ter, kar je najpomembneje, 2. mesto v skupnem seštevku.

„Letos je bila to velika učna izkušnja, saj še nikoli nisem bil na teh progah,“ je dejal Deegan o svoji prvi dirki v Spring Creeku. „To je bila krivulja učenja, ko sem si namakal noge. Z znanjem, ki ga imamo, se trudim po najboljših močeh.“

V nesreči, ki je Deegana doletela na začetku drugega motocikla 250, sta bila udeležena tudi Hymas in Shimoda, ki sta bila v Spring Creeku na drugem oziroma četrtem mestu v skupnem seštevku dirke 250. Shimoda se je lahko vrnil, vendar je po 9. krogu odstopil. Hymas ni imel takšne sreče, saj je dirko zapustil z očitno poškodbo gležnja.

„Start v Moto 2 je bil izbran, vendar sem se skušal ujeti pred padcem in bil ob nepravem času na nepravem mestu,“ je dejal Hymas, ki je z iztegnjeno nogo ujel Deeganovo sprednje kolo in ga poslal na tla Spring Creeka, kjer je močno padel.

V razredu 250 se je za Monster Energy dobro odrezal tudi novopečeni pilot ekipe Star Racing/Yamaha Max Anstie, ki je z novim motociklom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v sezoni, saj je bil skupno četrti (7-3). Ty Masterpool (Monster Energy/Pro Circuit/Kawasaki) je imel v obeh vožnjah težke čase, vendar se je vseeno uvrstil v prvo deseterico (8., 8-10), Jordon Smith (Star Racing/Yamaha) pa je z 9. mestom (6-13) dopolnil prvo deseterico za Monster Energy.

Glavna novica v razredu 450 v Spring Creeku je bil Justin Cooper (Star Racing/Yamaha) iz Monster Energy, ki je končno razvozlal šifro in se uvrstil na stopničke v skupnem seštevku. Cooperjeva odlična vožnja dveh motociklov s 5-3 je zadostovala za 3. mesto - njegove prve stopničke v razredu 450 v tej sezoni (druge v karieri) -, ki jih je zaznamoval njegov holeshot v motociklu 2 in vodstvo v dirki v šestih krogih.

„Zdi se mi, da sem vsakič dal vse od sebe, in očitno mi je s tem, ko sem naredil prvi krog, veliko lažje,“ je dejal Cooper. „Delam svoje kroge in se osredotočam na to, da se čim bolj oddaljim.“

Tudi Jason Anderson (Kawasaki) iz Monster Energy je odpeljal eno boljših dirk v sezoni, saj je na 450-ih dirkalnikih s 4:4 osvojil 5. mesto. Takoj za Andersonom, na 6. mestu, je bil Dylan Ferrandis (Phoenix Honda) iz Monster Energy, ki je v Spring Creeku dosegel rezultat 6-6.

Spring Creek MX Rezultati razreda 250 Rezultati razreda 450 MX

1. - Kitchen (Monster/PC/Kawasaki) 3. - Cooper (Monster/Star/Yamaha)

2. - Deegan (Monster/Star/Yamaha) 5. - Anderson (Monster/Kawasaki)

4. - Anstie (Monster/Star/Yamaha) 6. - Ferrandis (Monster/Phoenix Honda)

Skupna razvrstitev (7 od 11 krogov)

250 razred 450 razred

1. - Deegan, 314 točk 3. - Cooper, 249 točk

2. - Kitchen, 263 točk 5. - Anderson, 221 točk

4. - Hymas, 213 točk 7. - Ferrandis, 204 točke

Opombe in citati

„Kitchen je danes odprt. Brezplačen krompirček!“ - Komentator NBC James Stewart o zmagi Levija „Kitchena“ v razredu 250 v Spring Creeku

„Ves dan sem se samo boril,“ je dejal Kitchen. „Moral sem biti potrpežljiv s stezo. Na splošno je bil to odličen dan, zdaj pa prenesimo ta zagon v Washougal, kjer bo dirka v domačem mestu.“

„Pokazati sem moral, da imam v sebi tega psa.“ - Deegan o svoji zmagi iz ozadja v drugem motociklu.

„Dejansko se je v istem ovinku, ki je v nekem trenutku ujel Deegana, prevrnil, vendar mu je uspelo zdržati.“ - Napovedovalec NBC Jason Weigandt o Kitchenovem podobnem padcu kot Deegan v prvem motociklu 250.

Dodal je Deegan: „Vsak moto vikend gradimo bazo. Ta baza je vedno večja. Želimo samo še naprej napredovati in delati korake naprej.“

„Težak konec tedna. Gleženj je precej poškodovan, vendar bom naredil vse, kar je v moji moči, da bom pripravljen za Washougal.“ - Chance Hymas

„Na tem smo gradili vso sezono in pričakujem, da bom vsak konec tedna na stopničkah. Vendar je bilo težko biti edini na Yamahi.“ - Justin Cooper

Če ste pozorno pogledali, je Cooper na svoji YZ450F v Moto 2 uporabljal pnevmatiko z lopatico. „Na startu (Moto 1) me je precej potegnilo. Na RedBudu mi je uspelo, mislil sem, da bom lahko tudi tukaj. Razlika na stezi je bila zame noč in dan. Z veslom se mi je zdelo, da lahko progo prevoziš z večjim zagonom in da z njim lažje pridobiš hitrost,“ je dejal.

Naslednji korak: Osmi krog prvenstva 2024 Pro Motocross Championship se odpravlja na zahod, kjer bo 20. julija v Washougalu (Washougal, Wash) potekalo letno tekmovanje Motosport.com Washougal MX National.