//
Vse novice

Intervju s off-road tekmovalcem Coltonom „CJ“ Greavesom

Objavljeno na:: 11. 09. 2024

Monster Energy se je pogovarjal s CJ Greavesom, ki je spregovoril o svojih treh naslovih v tekmovanju AMSOIL Championship Off-Road (COR) v sezoni '24.

Težko bi našli zvezdnika motorističnega športa Monster Energy, ki bi imel to poletje bolj produktivno tekmovalno sezono kot tekmovalec AMSOIL Championship Off-Road (COR) Colton „CJ“ Greaves.

Specialist za dirke na kratkih progah, sin velikega (in še vedno velikega) Johnnyja Greavesa, se je dvignil in osvojil svoj deveti naslov prvaka divizije PRO 4 v kategoriji COR, premagal je tekmeca Jimmyja Hendersona s 634-606, Johnny Greaves pa je osvojil tretje mesto na stopničkah (571 točk).

V kategoriji PRO SXS je CJ s Polarisovim tovarniškim moštvom side by side za 32 točk (578-546) premagal Jeba Bootla in s 629-604 točk premagal Owena VanEperena ter osvojil naslov PRO SXS STOCK.

CJ si je naslove zagotovil na domači stezi v Crandonu v Wisc. (Crandon International Off-Road Speedway), nato pa je na vrhu dirke Red Bull Crandon World Championship Cup na svoji Toyo Tires/Vision Wheels PRO 4 Toyoti oblekel svetleč zeleni logotip Monster Energy M-claw in tako zaključil spektakularno sezono za ekipo iz Suamica v Wisc.

Monster Energy že približno 19 let sponzorira Greavesov program terenskih dirk na kratkih progah, začenši s pogodbo z Johnnyjem Greavesom za čelado leta 2006 in nadaljevanjem - za drugo generacijo - s CJ-jevo odličnostjo na progah serije COR.

MonsterEnergy.com je imel priložnost pogovoriti se s CJ-jem, da bi ga seznanil z letošnjo poletno sezono COR in njegovimi tremi naslovi. Tukaj je opisano, kaj se je zgodilo...

Monster Energy: Človek, kakšen vikend v Crandonu. Zbral si tri naslove AMSOIL Championship Off-Road (PRO 4, PRO SXS in PRO STOCK SXS), poleg tega pa si na dirki svetovnega pokala Red Bull Crandon postavil logotip Monster Energy. To je za vas in vašo ekipo zelo pomembno.

CJ Greaves: Da! Navdušeni smo! To je bila nora sezona in jesenski finale. Ko se je sezona nadaljevala in smo spoznali, da smo v položaju, da lahko osvojimo vse tri zmage, se nam je zdelo malo nadrealistično. V Crandonu smo se želeli prepričati, da smo postavili piko na i in prečrtali črko T, pri čemer smo posel prepustili meni. To je bil neverjeten konec tedna in še vedno ne morem verjeti, da nam je uspelo osvojiti „hat trick“ in dirko za pokal!

...

ME: 24 COR: Vrnite se malo nazaj na začetek sezone 24 COR. Osvojili ste štiri zaporedne naslove v seriji COR PRO 4, ki so se začeli že v prvem letu te serije leta 2020. Očitno ste z ekipo vedeli, kako je treba stvari izpeljati. Spregovorite o svoji predsezonski strategiji pred uvodnim krogom COR na dirkališču Dirt City Motorplex v Leni (Wisc.) 18. in 19. maja.

CJ: Od leta 2020 smo bili v seriji štirih naslovov, lani pa smo bili prvi, ki nam je uspelo osvojiti sedem naslovov - tako smo jih osvojili osem. Ko smo šli v letošnje leto z zavedanjem, da imamo priložnost postaviti številko devet, da bo to še težje - kaj šele s povsem novim tovornjakom. Načrt igre je bil, da bomo delali to, kar znamo najbolje, in se trudili skozi vse leto. Želeli smo, da se nam nikoli ne bi zgodilo, da bi bili med vikendom ali dirko na dnu, in da bi še naprej ves čas napredovali.

ME: Na dirki Dirt City ste začeli počasi - tako v soboto kot v nedeljo ste se umaknili s stopničk. Na naslednji dirki v Antigu v zvezni državi Wisc. ste bili uspešni z 1:1. Kaj je bil ključ do preobrata in ali je bil to dogodek, ki vas je popeljal na pot do četrte zaporedne zmage v kategoriji COR PRO 4?

CJ: Lena (Dirt City, Wisc.) je vsekakor imela počasen začetek. Vendar smo vedeli, da imamo hitrost, ki vodi v vsakem krogu, ko smo stoodstotni. Ker gre za povsem nov tovornjak, smo vedeli, da obstaja možnost naključnih napak, saj vedno obstaja. Po Leni je bil načrt predvsem ta, da se vrnemo k podjetjem, s katerimi sodelujemo, in uredimo težavo, ki smo jo imeli. Ko smo vedeli, da smo to uredili, sem vedel, da se lahko vrnemo k običajnemu poslovanju in opravljanju svojih nalog.

ME: Če ostanemo pri PRO 4, ste se skozi leta borili z nekaterimi velikani tega športa vseh časov, pravzaprav že od svojega 16. leta starosti. Jeff Kincaid, Rick Johnson, Adrian Cenni, Bryce Menzies, če jih naštejemo le nekaj. ... Oh, in vaš oče (smeh). Spregovorite nekaj o novi šoli dirkačev COR, kot so Jimmy Henderson, Kainan Baker in Paul Wolff, in o tem, kako se primerjajo z velikani PRO 4 na kratkih progah, s katerimi ste se borili v preteklosti.

CJ: V vseh letih tekmovanja PRO 4 smo se zagotovo spopadli z mnogimi legendami. Ker se ta šport še naprej razvija, prihajajo in odhajajo novi vozniki, konkurenca je vedno močna in z njimi se zabavam na dirkah. Ne bi rekel, da se je konkurenca v nekem smislu zares spremenila, le imena se bolj ali manj menjajo, zaradi česar razred ostaja zanimiv, vznemirljiv in v njem je zabavno sodelovati.

ME: PRO STOCK SXS je zmagal z rezultatom 629-604. Na kateri točki sezone vam je uspelo zagotoviti to krono - in kakšna je bila zgodba v ozadju?

CJ: Moje prvenstvo v kategoriji pro stock je pripadlo Owenu VanEperenu. Vemo, da je vedno hiter, in z njim se borimo že več let. Moj Polaris XP 1000, ki je tudi povsem nova platforma v tem razredu, in naša ekipa sta se letos odlično odrezala. Platforma je precej podobna mojemu lanskemu avtomobilu, zato smo vedeli, da moramo le zgodaj odpraviti napake, se držati sklonjenih glav in voziti svoje kroge.

ME: Prehod na dirkah med tovornjaki PRO 2 in PRO 4 je povprečnemu ljubitelju kratkih prog razumljiv. Kako pa je z zamenjavo sedežev - na isti dan dirke - med tovornjaki PRO in Side by Sides?

CJ: Pri PRO side-by-side smo vedno bili bitko, v kateri smo vstopali in izstopali iz tega razreda. Pred nekaj leti smo osvojili le še en naslov v kategoriji mod (modified) side-by-side, zato smo se še bolj potrudili. Ko smo v letošnje leto prihajali s povsem novo platformo v tem razredu, nismo bili povsem prepričani, kakšna bodo naša pričakovanja v razredu side-by-side. Toda naša ekipa počne to, kar smo počeli še naprej - samo drvi naprej na platformi. Z našo ekipo, skupaj z našo odlično Polarisovo družino, smo skozi vse leto še naprej razvijali vozilo, kar nas je nekaj krogov pred koncem postavilo v položaj, v katerem imamo možnost za osvojitev naslova. Po najboljših močeh smo se trudili, da ne bi nikoli obupali in da bi vsak teden izboljšali vozilo. Če preidemo na PRO STOCK side-by-side, smo v tem razredu že vrsto let uspešni. Lansko leto je bilo naše prvo prvenstvo s Polarisom res nekaj, kar je treba postaviti na piedestal. Če gremo naprej, vedno vemo, da bo tudi prvo prvenstvo zahtevno. Vse leto smo imeli odlične bitke, kar je bilo še toliko boljše, ker je (tekmovalec) Jeb Bootle tudi doma iz naše trgovine. Zato je to, da se nekaj prvenstev do zadnjega konca tedna odvija z enim od tvojih prijateljev, skoraj tako dobro, kot če se do konca odvija s tvojim očetom (smeh).

...

ME: Zdi se, da je serija AMSOIL Championship Off-Road na krivulji zdrave rasti, saj vsako leto privablja vse več navijačev in širi svoja dirkališča. Kaj bo COR pripravil za dirkače in navijače v letu 2025?

CJ: Serija Championship off-road je v zadnjih nekaj letih vsekakor v vzponu. V letu 2025 se veselimo, da se bomo prvič v zgodovini odpravili v Wheatland v Missouriju!

ME: OKEJ: V WHEATLANDU: V WHEATLANDU: V WHEATLANDU: OKEJ. Kdo in zakaj je hitrejši v kratkih progah: tvoj oče v najboljših letih ali ti zdaj?

CJ: Človek, kdo je hitrejši na kratki progi? Moj oče v najboljših letih ali jaz zdaj? Glede na to, da so vozila postala veliko boljša in hitrejša, bi rekel, da sem v prednosti, vendar bi bilo vsekakor zanimivo, če bi se moj oče znašel v svojih najboljših letih, jaz pa bi sedel v dirkalnik, kot je bil takrat on, in videli bi, kaj bi se lahko dogovorili!

ME: Vaš oče v najboljših letih na dirkalniku, v superkrosu in motokrosu ali vi?

CJ: O, zdaj se vračaš nazaj. Mislim, da me je moj oče zagotovo premagal na področju dirkalnega kolesa. Z motokrosom sem končal pri 14 letih, zato težko rečem, ampak ta človek je preprosto žival!

ME: Prav tako. Kakšni so tvoji načrti do konca leta 2024?

CJ: Zagotovo malo počitka, nekaj ribolova, malo dirkanja z RC-ji in malo potovanj. Potem pa se bom vrnil k delu in izdelal nekaj avtomobilov za stranke.

ME: Dobro, CJ. Hvala za tvoj čas. In čestitke od vseh v Monster Energy HQ.

CJ: Hvala vam za vso podporo v preteklih letih in veselimo se, da bomo skupaj še naprej delali velike stvari!