//
Vse novice

Jack Moir osvojil prvo mesto v World Cupu Enduro Mountain Bike

Objavljeno na:: 14. 07. 2024

Monster Energy's Jack Moir se je vrnil v zmagovalno formo in osvojil prvo mesto v World Cup Enduro Mountain Bike v Švici

Končno spet na vrhu! Monster Energy čestita tekmovalcu v enduru Jacku Moiru za prvo mesto na dirki svetovnega pokala WHOOP UCI Mountain Bike Enduro World Cup v areni Aletsch v Bellwaldu v Valaisu v Švici. V finalu moške divizije Elite si je 30-letnik iz Morisset Parka v Avstraliji privozil dominantno zmago, saj je pred naslednjim tekmovalcem vodil za več kot 14 sekund.

Od 12. do 14. julija je dirkališče Aletsch Arena v švicarskih gorah gostilo prvo prireditev svetovne serije gorskih koles UCI. Prizorišče, znano po slikovitih razgledih in zahtevnih gorskokolesarskih poteh, je na petem dogodku sezone 2024 gostilo najboljše svetovne kolesarje enduro.

Proga Aletsch Arena je bila v celoti dolga 63 km in je tekmovalce izzvala s strmimi vzponi na več kot 17.500 metrov in zahtevnimi spusti na 19.000 metrov. Na predzadnji dirki sezone svetovnega pokala Enduro 2024 je Moir iz Monster Energy padel kot nekdanji svetovni prvak, ki se je do zdaj spopadal s še eno zahtevno sezono.

Moir je v finalu moške elitne divizije z odločno zmago jasno pokazal, da je še vedno del razprav o stopničkah. V prvi etapi je Avstralec končal na drugem mestu z 11,793 sekunde zaostanka za Poljakom Slawomirjem Lukasikom. V drugi etapi na tesni progi za alpski rodeo je Moir znova končal na drugem mestu, tri sekunde za Richiejem Rudeom, in sedel na skupno tretje mesto.

Moir je svojo zmago začel graditi v 3. etapi na progi Cow Safari, ki je znana po strmem spustu. Z zmago v etapi s ciljnim časom 6:20,498, sedem sekund pred naslednjim izzivalcem, se je Moir povzpel na prvo mesto. In vodstva ni želel izpustiti, zmagal je v 4. etapi na progi The Lord of the Rims in končno osvojil prvo mesto v 5. etapi s ciljnim časom 4:34,026 in 3,795 sekunde pred Rudeom za svojo prvo zmago na dirki v tej sezoni.

Moir je s skupnim časom 35:31,546 na zahtevni dirki v Aletsch Areni zmagal s skupno 14,061 sekunde prednosti pred Lukasikom na drugem mestu.

„Kako divji dan na hribu. Osem ur v sedlu z nekaj hudimi etapami. Od zadnje zmage je minilo kar nekaj časa in prekleto dobro se je vrniti!“ je po zmagi v Švici dejal Moir.

Z zmago v Aletsch Areni je Moir s 1266 točkami na šestem mestu v skupni razvrstitvi sezone.

Naslednja dirka na sporedu bo šesta in zadnja dirka Enduro svetovne serije gorskokolesarskih dirk UCI s spustom in endurom, ki bo potekala od 6. do 8. septembra 2024 v Loudenvielle-Peyragudes v Franciji.