//
Vse novice

Športniki Monster Energy na X Games Chiba 2024 osvojili zmago in stopničke

Objavljeno na:: 22. 09. 2024

Športniki BMX, Moto X in skateboarding so na X Games Chiba 2024 osvojili 8 medalj v 5 disciplinah.

Epski zadnji dan X Games Japan! Monster Energy čestita svojim športnikom BMX, Moto X in skateboarderjem za odličen nastop na igrahX Games Chiba 2024. Zadnji dan tekmovanj na stadionu Makuhari Messe so tekmovalci Monster Energy na 71. X Games osvojili skupno osem medalj (tri zlate, štiri srebrne in eno bronasto) v petih tekmovalnih disciplinah.

V težko pričakovanem moškem finalu skateboard parka je 25-letni Tom Schaar osvojil svojo prvo zlato medaljo na X Games v tej disciplini. V disciplini BMX Park Best Trick je 30-letni Daniel Sandoval iz Corone v Kaliforniji osvojil svojo prvo zlato medaljo v karieri v tej disciplini. V ženski konkurenci v skateboard parku je 14-letna tekmovalka Monster Army Arisa Trew iz Palm Beacha v Avstraliji osvojila tretjo zaporedno zlato medaljo v tej disciplini.

Tukaj je povzetek nedeljskega dogajanja za športnike Monster Energy na X Games Chiba 2024:

Moški skateboard park: Tom Schaar iz ekipe Monster Energy je osvojil zlato, Kieran Woolley srebrno.

...

Ekipa Monster Energy je boj za medalje začela v finalu moškega skateboard parka. Zgodba dneva: 25-letni Tom Schaar iz Malibuja v Kaliforniji je imel na začetku tekmovanja že 13 medalj z X Games, od tega dve zlati, vendar še nikoli ni zmagal na tekmovanju Skateboard Park na X Games. To se je kmalu spremenilo!

V svoji drugi vožnji se je Schaar dvignil nad konkurenco, ko je sestavil heelflip Indy the extension, backside lipslide, frontside stalefish 360 over box, backside Ollie, ogromen tailgrab 540, frontside feeble grind the corner, kickflip Indy nad škatlo, 5-0 grind hip, prenos na frontside nosegrind podaljšek, alley-oop kickflip Indy nad hipom, frontside tailslide, kickflip Indy fakie in Caballerial Losi grind za 90. 66 točk in njegova prva zlata medalja na X Games v moškem skateboard parku.

Potem ko je Schaar že osvojil bron v sobotnem finalu Skateboard Vert na X Games Chiba 2024, ima zdaj 14 medalj z X Games (tri zlate, štiri srebrne in sedem bronastih).

Schaarju se je na stopničkah pridružil 20-letni Kieran Woolley iz Kiama Downs v Avstraliji, ki je osvojil srebrno medaljo. Woolley je v svoji vožnji, ki je dosegla najvišjo oceno, sestavil kombinacijo Indy nosebone the extension, backside tailgrab 360 the box, kickflip Indy the deep end, transfer v backside 5-0 grind, alley-oop frontside 5-0 grind, frontside invert, gap up backside lipslide podaljšek, backside Smith grind, ollie transfer kanal, frontside feeble grind, rail wallie rail nad škatlo, frontside blunt podaljšek, frontside nosegrind visoka škatla in invert backside revert za 88. 33 točk in drugo mesto.

Woolley ima zdaj tri medalje z X Games (eno zlato in dve srebrni).

...

Najboljši trik v parku BMX: Daniel Sandoval osvojil zlato medaljo, Jeremy Malott srebrno.

Na tekmovanju BMX Park Best Trick je 30-letni Daniel Sandoval iz Corone v Kaliforniji z inovativnim trikom še naprej zmagoval. V 30-minutnem jam sessionu je Sandoval izvedel velik flair double whip in pozni barspin na quarter pipe ter osvojil zlato medaljo, prvo v svoji karieri v tej disciplini.

„Zlato medaljo za najboljši trik v parku sem si prizadeval osvojiti že nekaj časa. Od mojega prvega povabila na dogodek je bila to borba, zato sem vesel, da sem si jo končno zagotovil in postal prvi,“ je ob osvojitvi zlate medalje na X Games Chiba 2024 dejal Sandoval iz ekipe Monster Energy.

Sandoval ima zdaj devet medalj z  X Games (tri zlate, eno srebrno in pet bronastih).

...

Na stopničke se je povzpel tudi 27-letni Jeremy Malott iz Lake Havasu Cityja v Arizoni, ki je množico navdušil s tehnično vožnjo: Malott je v petem poskusu izvedel popoln 180 double tailwhip in pozni barspin čez bokse nazaj za srebrno medaljo.

„Tekmovanje za najboljši trik je bilo v Čibi 2024 popolnoma noro, vsi so ga izvajali. Bilo je tako napeto, ko sem gledal, kako se rezultati spreminjajo po vsakem poskusu, zato sem hvaležen, da mi je moj zadnji poskus prinesel srebrno medaljo,“ je dejal Malott na X Games Chiba 2024.

Malott ima zdaj tri medalje z X Games (eno srebrno in dve bronasti).

...

Ženski skateboard park: Monster Army Arisa Trew osvojila tretje zaporedno zlato

Na tekmovanju Women's Skateboard Park je 14-letna tekmovalka Monster Army Arisa Trew iz Palm Beacha v Avstraliji tekmovala kot favoritinja, potem ko je na X Games Ventura 2024 in X Games California 2023 osvojila zlato v tej disciplini.

...
...

Trewova, ki se je uvrstila na prvo mesto v kvalifikacijah, je bila do zadnjega poskusa na drugem mestu, kar je bila zadnja vožnja na celotnem tekmovanju. S kombinacijo backside air the extension, body varial 540, frontside Smith grind the corner, backside air over the box, front crooked grind fakie, switch backside air over the box, fakie mute 360, kickflip Indy, gap to frontside lipslide the extension, McTwist on volcano, mute air, Indy 360 to fakie in switch backside air je Trew prejela 91,66 točke in tretjo zaporedno zlato medaljo v tej disciplini.

Trewova ima zdaj pet zlatih medalj z X Games.

Skateboard Vert Best Trick: Moto Shibata je s prvim trikom na tekmovanju osvojil srebro.

V disciplini Skateboard Vert Best Trick so se nadaljevale izjemne predstave. V 30-minutnem jam sessionu na velikanski polpipe na stadionu Makuhari Messe so najboljši vertikalni skateboarderji na svetu premikali meje z še nikoli izvedenimi triki.

...

28-letni Moto Shibata iz Osake na Japonskem je s prvim trikom na tekmovanju osvojil srebrno medaljo. Njegov trik s sprednjo nogo Lien 540 - kombinacija vrtenja za eno in pol z desko okoli noge - je navdušil množico in sodnike ter Shibati prinesel drugo mesto na X Games Chiba 2024.

Shibata ima zdaj devet medalj z X Games (eno zlato, sedem srebrnih in eno bronasto).

Moto X Best Trick: Bronasta medalja: Jackson Strong osvojil srebrno medaljo, Taka Higashino bronasto

Množica na X Games Japan je slavila še več epskih potez na tekmovanju Moto X Best Trick. Potem ko so v soboto zaradi sunkovitega vetra dogodek preložili, so tekmovalci v nedeljo nad ogromnim skokom izvajali svoje najbolj kreativne gibe.

Ko se je prah polegel, je 32-letni Jackson Strong iz Lockharta v Avstraliji osvojil srebrno medaljo. Z odlično pripravljenim saltom Cliffhanger je Strong prejel 94,00 točk in zasedel drugo mesto.

...

„Verjetno mi je malo zmanjkalo, kar sem si želel, in mislil sem, da imam v rezervoarju še nekaj več. Bilo je malo težko zaradi treninga in vremena. Vendar se ne izgovarjam in naslednjič bom boljši,“ je po osvojitvi srebrne medalje na X Games Chiba 2024 dejal Strong iz ekipe Monster Energy.

Strong ima zdaj 17 medalj z X Games (osem zlatih, šest srebrnih in tri bronaste).

Pred domačo množico japonskih navijačev se je na stopničke na tretjem mestu povzpela 39-letna ikona sloga Taka Higashino. Higashino je na svojih 20. igrah X Games nastopil z elegantnim saltom Rock Solid backflip in si prislužil oceno 86,00 točke ter bronasto medaljo.

...

„Vreme je bilo noro. Ves teden smo morali čakati, saj smo imeli le malo treningov. Potem pa je Harry [Bink] na zadnjem ogrevanju doživel velik padec. Tako smo skoraj prekinili tekmovanje. Toda na srečo so bili vsi na varnem,“ je dejal Higashino.

Higashino ima zdaj šest medalj z X Games (tri zlate, eno srebrno in dve bronasti).

In to je konec! Na X Games Chiba 2024 je ekipa Monster Energy osvojila skupno 11 medalj X Games (tri zlate, štiri srebrne in štiri bronaste).