//
Sve vesti

Monster Energy sportisti osvajaju pobede i podijume na X Games Chiba 2024

Objavljeno: 22.9.2024.

BMX, Moto X i Skateboard sportisti osvojili su 8 medalja na 5 događaja na X Games Chiba 2024.

Epski završni dan X Games Japan! Monster Energy čestita svojim BMX, Moto X i Skateboard sportistima na sjajnim perfotmansima na X Games Chiba 2024. Na poslednjem danu takmičenja unutar stadiona Makuhari Messe, Monster Energy vozači osvojili su ukupno osam medalja (tri zlata, četiri srebra i jednu bronzu) u pet takmičarskih događaja na 71. izdanju X Games.

Dugo očekivano finale Muškog Skateboard Park takmičenja videlo je kako 25-godišnji Tom Schaar osvaja svoju prvu X Games zlatnu medalju u toj disciplini. U BMX Park Best Trick događaju, 30-godišnji Daniel Sandoval iz Corone, Kalifornija, osvojio je svoju prvu zlatnu medalju u toj disciplini. U takmičenju Ženski Skateboard Park, 14-godišnja vozačica Monster Army Arisa Trew iz Palm Beacha, Australija, osvojila je svoju treću uzastopnu zlatnu medalju u toj disciplini.

Evo pregleda kako je nedjelja protekla za Monster Energy sportiste na X Games Chiba 2024:

Muški Skateboard Park: Tom Schaar iz Monster Energy tima osvaja zlato, Kieran Woolley srebro

...

Niz medalja Monster Energy tima započeo je u finalu Muškog Skateboard Park takmičenja. Priča dana: 25-godišnji Tom Schaar iz Malibua, Kalifornija, već je imao 13 X Games medalja pre ovog događaja, uključujući dva zlata, ali nikada nije osvojio Skateboard Park događaj na X Games. To se sada promenilo!

U svojoj drugoj vožnji, Schaar je nadmašio konkurenciju sastavljanjem trikova: heelflip Indy the extension, backside lipslide, frontside stalefish 360 preko boxa, backside Ollie, huge tailgrab 540, frontside feeble grind the corner, kickflip Indy preko boxa, 5-0 grind the hip, transfer to frontside nosegrind extension, alley-oop kickflip Indy preko hip, frontside tailslide, kickflip Indy fakie, i Caballerial Losi grind za 90,66 bodova i svoju prvu X Games zlatnu medalju u Muškom Skateboard Parku.

Nakon što je već osvojio bronzu u subotnjem Skateboard Vert finalu na X Games Chiba 2024, Schaar sada ima 14 X Games medalja (tri zlata, četiri srebra i sedam bronzi).

Schaaru se na postolju pridružio 20-godišnji Kieran Woolley iz Kiama Downsa, Australija, s osvojenim srebrom. U svojoj vožnji s najvišim ocenama, Woolley je izveo: Indy nosebone the extension, backside tailgrab 360 the box, kickflip Indy the deep end, transfer to backside 5-0 grind, alley-oop frontside 5-0 grind, frontside invert, gap up backside lipslide the extension, backside Smith grind, ollie transfer the channel, frontside feeble grind, rail wallie the rail over the box, frontside blunt the extension, frontside nosegrind the tall box, i invert backside revert za 88,33 bodova i drugo mesto.

Woolley sada ima tri X Games medalje (jedno zlato i dva srebra).

...

BMX Park Best Trick: Daniel Sandoval osvaja zlatnu medalju, Jeremy Malott osvaja srebro

Nastavljajući pobednički niz, takmičenje BMX Park Best Trick videlo je kako 30-godišnji Daniel Sandoval iz Corone, Kalifornija, osvaja zlatnu medalju s inovativnim trikom. U 30-minutnoj jam session, Sandoval je izveo ogromni flair double whip to late barspin na quarter pipe i osvojio zlatnu medalju, svoju prvu karijernu u toj disciplini.

"Već neko vreme pokušavam osvojiti zlato u Park Best Trick disciplini. Bilo je teško od mog prvog poziva na događaj, pa sam srećan što sam konačno uspeo i osvojio prvo mesto", rekao je Sandoval iz Monster Energy tima nakon osvajanja zlatne medalje na X Games Chiba 2024.

Sandoval sada ima devet X Games medalja (tri zlata, jedno srebro i pet bronci).

...

Takođe je na postolje stupio 27-godišnji Jeremy Malott iz Lake Havasu Cityja, Arizona, oduševivši publiku tehničkim trikom: U svom petom pokušaju, Malott je izveo savršeni 180 double tailwhip to late barspin preko boxa unazag i osvojio srebrnu medalju.

"Takmičenje Best Trick ovde na Chiba 2024 bilo je apsolutno ludo; svi su davali sve od sebe. Bila je to takva borba napred-nazag, gledajući kako se bodovi menjaju nakon svakog pokušaja, pa sam zahvalan što je moj poslednji pokušaj donio srebrnu medalju", rekao je Malott na X Games Chiba 2024.

Malott sada ima tri X Games medalje (jedno srebro i dve bronze).

...

Ženski Skateboard Park: Vozačica Monster Army Arisa Trew osvaja treće uzastopno zlato

Takmičenje Ženski Skateboard Park videlo je kako 14-godišnja vozačica Monster Army Arisa Trew iz Palm Beacha, Australija, nastupa kao favorit nakon što je osvojila zlato u disciplini na X Games Ventura 2024 i X Games Kalifornija 2023.

...
...

Kao prvi kvalifikant, Trew je bila na drugom mestu sve do svog poslednjeg pokušaja, označivši poslednju vožnju celog takmičenja. Sastavivši trikove: backside air the extension, body varial 540, frontside Smith grind the corner, backside air over the box, front crooked grind fakie, switch backside air over the box, fakie mute 360, kickflip Indy, gap to frontside lipslide the extension, McTwist na volcano, mute air, Indy 360 to fakie, i switch backside air, Trew je osvojila 91,66 bodova i svoju treću uzastopnu zlatnu medalju u disciplini.

Trew sada ima pet X Games zlatnih medalja.

Skateboard Vert Best Trick: Moto Shibata osvaja srebro s trik prvi put izvedenim na takmičenju

Izvanredni nastupi nastavili su se u Skateboard Vert Best Trick događaju. U 30-minutnoj jam session na ogromnom halfpipe unutar stadiona Makuhari Messe, najbolji svetski vertikalni skateboarderi pomicali su granice s trikovima koji nikada nisu bili izvedeni na takmičenju.

...

Izvevši trik prvi put izveden na takmičenju, 28-godišnji Moto Shibata iz Osake, Japan, osvojio je srebrnu medalju u događaju. Njegov front foot impossible Lien 540 – kombinirajući jednu i pol rotaciju s board varialom oko noge – oduševio je publiku i suce, donevši Shibati drugo mesto na X Games Chiba 2024.

Shibata sada ima devet X Games medalja (jedno zlato, sedam srebra i jednu bronzu).

Moto X Best Trick: Jackson Strong osvaja srebrnu medalju, Taka Higashino osvaja bronzu

Publika na X Games Japan slavila je još neverovatnih poteza u Moto X Best Trick događaju. Nakon što su jaki vetrovi u subotu uzrokovali odlaganje događaja, vozači su u nedjelju izvodili svoje najkreativnije trikove preko masivnog skoka.

Kad se prašina slegla, 32-godišnji Jackson Strong iz Lockharta, Australija, osvojio je srebrnu medalju u događaju. Savršeno izvedeni Cliffhanger frontflip doneo je Strongu 94,00 bodova i drugo mesto.

...

"Verovatno sam malo podbacio od onoga što sam želeo i mislio da imam još malo u rezervi. Bilo je malo teško s treningom i vremenom. Ali ne želim tražiti izgovore i sledeći put ću biti bolji", rekao je Strong iz Monster Energy tima nakon osvajanja srebrne medalje na X Games Chiba 2024.

Strong sada ima 17 X Games medalja (osam zlata, šest srebra i tri bronze).

Pred domaćom publikom japanskih navijača, 39-godišnja stilska ikona Taka Higashino zauzela je treće mesto. U svom 20. nastupu na X Games

Higashino je izveo stilizirani Rock Solid backflip i osvojio 86,00 bodova i bronzanu medalju.

...

"Bilo je ludo s vremenom. Morali smo čekati celu nedelju s malo treninga, a onda je Harry [Bink] imao veliki pad na završnom zagrevanju. Skoro smo zaustavili takmičenje. Ali srećom, svi su bili sigurni", rekao je Higashino.

Higashino sada ima šest X Games medalja (tri zlata, jedno srebro i dve bronze).

I to je to! Tokom X Games Chiba 2024, Monster Energy tim osvojio je ukupno 11 X Games medalja (tri zlata, četiri srebra i četiri bronze).