//
Всі новини

Брабек Виграє Dakar Rally 2024

Опубліковано:: 19.01.2024

Monster Energy змітає подіум разом із командою Monster Energy/Honda на 1-му і 3-му місцях, де Адріен Ван Беверен посідає 3-тє місце, тоді як Росс Бранч з Hero/Monster вдається здобути перший трофей в кар’єрі Dakar, піднявшись на другу сходинку подіуму.

У світі офф-роуд перегонів просто не існує нічого більшого за Ралі Дакар. І сьогодні, на фінішній прямій 46-ї серії цього епічного змагання, Monster Energy насолоджувалися своїм найкращим результатом з моменту вступу в ралі в 2007 році, вибиваючи перші, друге і третє місця на подіумі в надскладному дивізіоні мотоциклів.

Безпрецедентну другу перемогу на Ралі Дакар, яке проводилося вже вп'яте поспіль в Саудівській Аравії як відкриття сезону Чемпіонату світу з рейдових ралі 2024 року, взяв американець Ріккі Брабек (Monster Energy/Honda Team). Каліфорнієць і колишній BMX-рейсер привів свій екіпаж Honda CRF450 Rally до однієї перемоги на етапі і чимало других місць (5) в решті, завоювавши перемогу з перевагою в 10:53 над другим місцем Россом Бранчем (Hero Motosports, з підтримкою Monster Energy), який був на борту першого мотоцикла з Індії, що потрапив на подіум Дакару. І, приєднуючись, до Брабека і Бранча, вдруге на подіум (вперше було в 2020 році) піднявся Адріен Ван Беверен з Monster Energy/Honda Team на третьому місці, завершуючи “монстеризацію” подіуму на Ралі Дакар 2024 року.

Про ключ до перемоги Брабек сказав так: "У мене було два хороших дні, два шанси дати хорошого буста, але також 11-й Етап був для мене фактором страху, бо я знаю, що Росс (Бранч) стартував за мною - на 18 хвилин пізніше - і якщо він мене дожене, то все скінчиться. Цей етап був важким для мене, але я залишився зосередженим, дістався фінішу і не втратив занадто багато часу. Так що я дуже задоволений цим і дуже радий за команду. Я радий за всіх нас. Ми виконали відмінну роботу протягом усіх двох тижнів".

14 днів складались з 12 етапів гонок та Прологу. Ралі Дакар 2024 року розтягнувся на 5000 кілометрів спеціальних етапів (8000км включаючи технічні маршрути) через найневблаганніші, безлюдні території Саудівської Аравії, перш ніж завершитися на берегах Червоного моря. Гонщики Monster Energy перемогли на 10 з можливих 13 етапів (12 етапів плюс Пролог) і здобули 24 (з можливих 39) подіумних місця на етапах. Зусилля команди Monster Energy/Honda Team дозволили їм взяти бажану першість на загальному чемпіонаті серед конструкторів.

"Нарешті, ми в Янбу, останній день Дакара", - сказав менеджер команди Monster Energy/Honda Team Рубен Фарія. "Я дуже, дуже задоволений не лише результатами, але й усією командою. Всіми людьми, які були причетні до цієї перемоги щодня. Механіки, помічники, вище керівництво, гонщики - це була дивовижна співпаця.”

Цитати з етапу:

Брабек: "Це неймовірно. Я навіть не знаю, що сказати. Не знаю, що робити. Можливо, до мене дійде, коли я зніму своє обладнання, і буду знати, що ми закінчили. Перший американець, який зробив це двічі. Давайте знову зробимо це".

Бранч: "Один з найкращих днів у моєму житті! Сьогодні вранці я був такий нервовий. Я не спав взагалі минулої ночі. Усі ці думки в голові, і ти чуєш стрьомні звуки весь день (вказуючи на свій мотоцикл), і це було абсолютно божевільно. Стільки думок... і я не знав, що у мене є так багато думок в голові (сміх). Але, тепер знаю (ще більше сміху)! Одне з найкращих почуттів у моєму житті зараз. Це не лише для мене, але й для всього колективу Hero Motosports та Monster Energy. Кожен працював так наполегливо, тепер ми заслужено насолодимось цим моментом. Але наступного року ми трохи попрацюємо, щоб догнати Ріккі (Брабека). Він провів неймовірну гонку і є дивовижним спортсменом. Так що вітаю його. Але так, наступного року ми повинні бути трохи краще".

Примітки:

Брабек не лише став першим американцем, який переміг на Ралі Дакар, він також першиq, хто переміг двічі. У 32 роки Брабек був найстаршим гонщиком у програмі команди Monster Energy/Honda Team цього року і дехто ставив під питання його можливості перемогти після того, як він вилетів з гонки на етапі 3 (зіткнення) на минулорічному Дакарі і пропустив частину серії 2023 року Чемпіонату світу з рейдових ралі.

До 2024 року кращий результат Бранча був у його дебютному сезоні на Дакарі, де він посів 13-те місце, вигравши нагороду за кращого дебютанта.

Дакар 2024 року у числах: 239 транспортних засобів брали участь в Ралі Дакар (340 стартували), включаючи 96 мотоциклів, 7 квадроциклів, 55 автомобілів класу Ultimate, 3 автомобілі класу Stock, 28 SSV та 21 вантажівку. І з 239 транспортних засобів, які досягли фінішної прямої в Янбу, лише 182 отримали бажану фінішну медаль.

...

Ралі Дакар 2024 - все! Наступним етапом у календарі серії Чемпіонату світу з рейдових ралі FIM буде Абу-Дабі Дезерт Челендж, який проходитиме з 25 лютого по 4 березня. Більше інфи, Прямий Ефір та результати - www.dakar.com